Tuesday, October 26, 2010

30. USA / Stany Zjednoczone (US-764556)

US-764556

Click the picture and you'll be transfered to flickr.com / Kliknij na zdjęcie, a zostaniesz przeniesiony na stronę flickr.com

Cloudy, mysterious and in reality not so blue-ish ;) -- that's the card from Asta. He is a Lithuanian, who moved to Chicago some time ago.
The card was a part of the "Great Lakes lighthouses" collection and shows the Mendota Lighthouse in Michigan. It was built in the XIXth centrury and had been working to 1956. Then it became a private property and stopped working, but since 1998 it lits again.

Pochmurna, tajemnicza i w rzeczywistości nie tak niebieska -- to kartka od Asty. Asta jest Litwinem, który przeprowadził się do Chicago jakiś czas temu.
Kartka była częścią kolekcji "Latarnie morskie Wielkich Jezior". Widać na niej latarnię Mendota (link EN) w Michigan. Zbudowana została w XIX wieku i działała do 1956 roku. Wtedy przeszła w ręce prywatne i została wyłączona, jednakże od 1998 roku świeci ponownie.

2 comments:

  1. Po prostu świetna kartka, chociaż latarnie nie zasługują u mnie na miejsce szczególne. Ale ta kartka wybitnie mi się podoba!

    ReplyDelete
  2. Powiewa lekkim mrokiem, ale znakomicie współgra z całością.

    ReplyDelete