Friday, May 18, 2012

105. Greenland / Grenlandia

After short break caused by visiting family back in Poland I'm back online and ready to update :).
First thing today: a wonderful treasure to my list of missing countries -- Greenland. I bought these cards in their online shop but it still counts, right ;)?

Po krótkiej przerwie spowodowanej wizytą u rodziny w Polsce jestem znów online :).
Dziś na początek: wspaniały skarb do listy brakujących krajów -- Grenlandia. Kupiłam te kartki w tamtejszym sklepie internetowym, ale to wciąż się liczy, nie ;)?

GL-0001-OTHER

GL-0002-OTHER GL-0003-OTHER GL-0004-OTHER
Source / Źródło www.stampsshop.gl

Greenland is the world's biggest island located between the Arctic and Atlantic Oceans. It became a Danish colony in 1814 and currently it is an autonomous country within the Kingdom of Denmark.
With a population of 56k people and 2 mln km^2 Greenland is the least densely populated dependency or country in the world.

Grenlandia jest największą wyspą na świecie, położoną pomiędzy Oceanem Arktycznym i Atlantykiem. Od 1814 roku była to kolonia duńska, natomiast współcześnie jest to niezależna autonomia w ramach Królestwa Duńskiego.
Grenlandia zamieszkana jest przez 56 tys. ludzi, co z obszarem ponad 2 mln km^2 czyni ją najmniej zaludnionym państwem / terytorium zależnym na świecie.

9 comments:

 1. Pierwsza i ostatnia podobają mi się najbardziej. :) Tylko czemu mają one naklejone znaczki z tej strony? Hmm... Jeszcze tego nie widziałam. Przy okazji zapraszam do wzięcia udziału w loterii na moim blogu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Już miałam Ci napisać, że to maxicard, ale... te znaczki nie pasują przecież do kartek. Hm... cóż, to chyba jakiś ichniejszy wymysł w takim razie. Mi to odpowiada, bo kartki przyszły czyste w jednej kopercie, a w ten sposób mam dodatkowe grenlandzkie znaczki :) (oprócz jednego z koperty).

   Delete
  2. Bardzo ciekawy pomysł.

   Delete
 2. tak, jak poprzedniczka - pierwsza i ostatnia najladniejsze :) ale cala seria super

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hah, to ciekawe, mi akurat najbardziej podoba się trzecia :).

   Delete
 3. Mnie również najbardziej podoba się trzecia :) Mam zresztą kartkę z tego samego sklepu, ale do mnie bezpośrednio przywędrowała z Polski, więc stempla z Grenlandii nie mam, ale aż tak skrupulatna nie jeste :)

  ReplyDelete
 4. Witam:)
  Również jestem zapaloną postcrosserką, co prawda dopiero od dwóch miesięcy:) Chciałabym zapytać, w jaki sposób wymieniasz się z osobami z Grenlandii? Oraz dokładnie, w jaki sposób przez Facebooka.
  Z góry dziękuję,
  Klaudia
  wzdluzrownika.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Twój komentarz zaplątał mi się w dziale do moderacji i zauważyłam go dopiero teraz... przepraszam!

   Kartki nie są z wymiany, a ze sklepu. Link jest podany pod skanami.

   Co do wymian na FB: wpisz w wyszukiwarce "postcrossing", a dostaniesz listę użytkowników i grup powiązanych z tym hasłem. Ja wymieniam się właśnie w ramach grup. Albo sama podrzucam skan i wtedy dostaję wiadomości od chętnych na wymianę, albo ja zgłaszam się do kogoś, kto ma kartkę, która mnie interesuje.

   Delete
 5. Przecudne kartki! Też udało mi się zdobyć 2 z tego miejsca, ale dalej brakuje mi breloka żeby mieć 'komplet' :) Co ja bym dała, żeby móc się tam kiedyś wybrać! :)

  Pozdrawiam,
  Ola

  ReplyDelete